12 nippi, kuidas tellida oma peole muusikuid ja ansambleid

Updated: Nov 19, 2018

Siit leiad meie kogemustepagasi, mida oleme läbi aastate omandanud ja mida soovime

lahkesti Sulle peo korraldamisel ja muusikute tellimisel jagada.

Muusikute tellimine ei ole sugugi raske, kui tead mõningaid juhtnööre – kust alustada ja mida on oluline silmas pidada.

Sinu töö tulemina on võimalik lihtsustada ja kiirendada Sulle sobiva lahenduse valmimist.


Enne, kui asud tellima muusikat oma sündmusele on hea pisut eeltööd ise ära teha.1. Millisele kuupäevale on pidu planeeritud?


Kuupäev on kõige olulisem info, sest bändidel ja muusikutel on tihti aeg pikalt ette planeeritud ja mida varem kuupäevainfo meieni jõuab, seda paremini saame me Sulle soovitud lahenduse pakkuda.
2. Millises asukohas pidu toimub?


Peo geograafilise asukoha info (olgu siis Eestis või Eestist väljas) aitab muusikutel planeerida oma logistikat ja näiteks ka tehnika transporti.Tasub läbi mõelda, kas peo toimumiskohale pääseb ligi autoga, sest bändi tehnika on raske ja kaugele seda tassida ei ole võimalik.


3. Milline on sinu peo iseloom?

Mõtle läbi, kas muusika on tantsuks või pigem taustaks. Või Sa soovid lausa mõlemat?

Leiame koos lahenduse.


4. Kus on bändi „lava“?

Bänd vajab esinemiskohaks põrandaruumi, sinna lähevad pillid ja võimendus. Vaata peo asukohta ka selle pilguga, et kui on tantsurahvast, kas nad mahuvad ikka jalga keerutama. Lava asukoht peab olema kindel enne asjade üles panekut. Vaikimisi arvesta lava suuruseks 3 x 4 meetrit.
5. Millist muusikat soovid kuulata?

Oluline on, et muusika sulle meeldiks. Olgu see siis „rahvalik“ tantsumuusika, jazz või raju rockipidu. Muidugi püüa arvestada ka sellega, kes on Su peokaaslased ja mis neile meeldib.

6. Kui pikalt on planeeritud muusikute esinemine?


Oluline on teada, millal on bändi algus- ja lõppkellaaeg. See teadmine aitab bändil oma aega ja logistikat planeerida. Setid on tavaliselt 3 x 40 minutit. Erinevatel muusikutel ja bändidel võib muusikaline maht varieeruda.7. Kas helitehnikale on olemas kvaliteetne elektrienergia?


Elektripinge kõikumine kahjustab helivõimendust ja instrumente ning võib peo enneaegselt lõpetada. Tekkiv kahju võib olla tuhandetes eurodes.
8. Kas kohapeal on olemas töötav helitehnika?


Suuremalt jaolt meeldib muusikutele esineda enda tellitud helitehnikaga, sest siis on tagatud sobiv helitugevus ja -kvaliteet. Helitehnikaga liigub koos ka helimees, kes on bändi liige ja kelle vastutada on kvaliteetne helipilt.


9. Kas lisaks bändile on ka teisi esinejaid või tehnika kasutajaid?


Näiteks õhtujuht vajab juhtmeta raadiomikrofoni, kui ta soovib liikuda ruumis või õues ringi. Raadiomikrofoni saab lisada bändi tehnikasüsteemi.


Kui peo korraldaja soovib esineda ise või tema sõbrad soovivad laval üles astuda, siis on alati kasulik see enne selgeks teha. Pillid peavad sel juhul olema lisaesinejatel kaasas, sest bändi liikmed oma pille üldjoontes kasutada ei luba. NB! Purjus külalisi lavale ei lubata.