Susanna Aleksandra Veldi

Foto: Kaupo Kikkas

Susanna Aleksandra Veldi on andekas ning särav eesti laulja ning helilooja. Tema repertuaari südameks on meloodiline nordic-jazz ning rütmikas latin-jazz.  Helilooja ning arranžeerijana meeldib Susanna Aleksandrale kombineerida omavahel meloodiad ning stiile ning tema esinemised on köitvad ka muid žanreid austavale publikule.

 

Susanna Aleksandra õpib hetkel džässmuusikat Helsinkis prestiižses Sibeliuse Akadeemias. Aastal 2017 andis ta välja koos oma Soome õpingukaaslastega soul-jazz singli Golden Boy.  

2016. aastal osales Susanna Aleksandra albumil „Eesti Evergreens“ koos Lutz Krajenski Big Bandiga, kus tema poolt on salvestatud „Kaks kuukiirt mu toas“ ning  selle inglisekeelne versioon „The Dance Will Go On“

Susanna Aleksandra originaalmuusikaga debüütalbum "Miracles" ilmus 2015. aastal.

 

Susanna teine kirg muusika kõrval on keeled. Ta räägib vabalt 6 keelt ning omab prantsuse keele ja kirjanduse kraadi. Talle meeldib oma publikuga suhelda nende emakeeles.

 

Susanna Aleksandra kasvas üles muusikute peres, kus ta juba väiksest peale sai osa spontaansetest jam-session-itest ja tema esimene avalik ülesastumine oma isikliku jazzbändiga toimub juba, kui ta oli 17-aastane.

 

Susanna Aleksandrat on võimalik kutsuda esinema järgmiste kavadega:

- Susanna Aleksandra trio A La Francaise. Prantsuskeelne kava, šansoonid ja džäss. Sobib hästi ka stiilipidudele.

- Susanna Aleksandra trio/kvartett Jazz n' Samba. Sobib hästi kontserdiks, taustaks ja viisakamaks tantsuks.

- Susanna Aleksandra Soulful. Souli, funki tantsuks, taustaks. Alati on võimalik ka kujundada midagi just kliendi soove arvesse võttes